G-team SEH doet weer mee voor het echie!

Maandag 07 oktober 2019

Zo´n 1,5 jaar is er door de spelers niet gevoetbald in de competitie, vanwege veel wisselingen en een tekort aan spelers. Maar dit najaar doen de voetballers en voetbalsters van het G-team van voetbalvereniging SEH uit Heerde weer mee om het echie. En daar zijn zowel de spelers als de trainers erg blij mee, hoewel extra versterkingen ook nu nog van harte welkom zijn!

Het G-team is er speciaal voor voetballers (m/v) met een geestelijke of lichamelijke beperking. Zo´n zeven of acht jaar had SEH al een team, maar 1,5 jaar geleden kwam er een tekort aan spelers vanwege de vaak veranderende thuissituatie van de jongeren. ,,Ze hebben me 1,5 jaar aan de kop zitten zeuren´´, grapt trainer Frank Heinen over de overgebleven spelers. ,,Met de vraag wanneer ze weer écht konden voetballen. In de tussentijd had je geen doel, zat je gewoon een beetje op het doel te schieten tijdens trainingen. Maar toch zijn we heel blij dat degene die er nog waren wél bleven. Zij waren heel trouw.´´

Door het aanboren van verschillende contacten en ook oud-spelers te benaderen is het gelukt nu weer een volwaardig team samen te stellen. Normaliter staan er bij een wedstrijd van het G-team acht spelers in het halve veld, inclusief keeper. ,,We hebben nu dertien of veertien spelers´´, zegt de andere trainer, Mark van de Streek, over het team. ,,Dat lijkt veel, maar er zijn er altijd wel een paar die niet kunnen of willen. Het is wat minder gedisciplineerd en daarom zijn nieuwe spelers zeker nog altijd welkom.´´

Het begrip ´beperking´ is in deze overigens rekbaar, want volgens de regels zijn bijvoorbeeld ook jongeren met licht autisme of moeilijk opvoedbare kinderen welkom. De meeste spelers komen uit de gemeente Heerde, maar een aantal ook uit omliggende plaatsen. Tot aan Doornspijk aan toe zelfs.

Ook voor de trainers is het leuker dat het nu weer om het echie gaat. Heinen: ,,Je kunt nu weer per wedstrijd kijken wat niet goed gaat en dat kun je dan vervolgens weer trainen. Het is nog wat vroeg in het seizoen om al te zeggen dat we echt vooruit gaan, maar er is veel plezier. Wij hebben schik, de spelers hebben lol en de sfeer is goed.´´

Die sfeer is misschien ook wel het geheime wapen om het G-team nu goed en voor langere tijd bij elkaar te houden. Van de Streek: ,,We gaan wat dingen uitproberen om spelers erbij te houden. De nadruk komt nog wat meer op plezier te liggen en we doen ook meer mee aan activiteiten, zoals het recent georganiseerde toernooi bij ´t Harde. Uiteindelijk zijn ze in het veld heel fanatiek en balen ze als ze verliezen, juist dan moet het plezier behouden blijven en daarom proberen we er één hecht team van te maken.´´

Geïnteresseerden, of mensen met vragen over het G-team van SEH, kunnen terecht bij de trainers: Frank Heinen en Mark van de Streek. Een berichtje of mailtje sturen is voldoende. Mobiel: 06-53460624, mail: heinenfrank@hotmail.com