Jeugdteams naar Hoofdklasse in seizoen 19-20

Donderdag 04 april 2019

SEH gaat de vier hoogste jeugdteams (te weten: O-13, O-15, O-17 en O-19) voor volgend jaar inschrijven op Hoofdklasse-niveau.

Vanaf het seizoen 2019-2020 gaan er wat zaken veranderen in de voetbalpiramide voor het jeugdvoetbal, om ervoor te zorgen dat meer spelers de mogelijkheid hebben om op hun eigen niveau te spelen. De KNVB ziet namelijk grote groei van de ‘even competities’ (O-12 en O-14 en O-16) en verschuiving vanuit de ‘oneven competities’ (O-13 en O-15 en O-17) naar die even competities.

Hierdoor zijn de competities en regelgeving niet meer passend, wat niet ten goede komt aan het plezier van de voetballer. Ook wordt gesignaleerd dat clubs steeds vaker de behoefte hebben aan meer flexibiliteit om teams op een hoger niveau vrij in te schrijven.

Een O-14 is voor SEH dit aanstaande seizoen kwalitatief gezien nog niet wenselijk.

Enkele veranderingen in de JO-13, JO-15, JO-17 en JO-19:

-1E klasse wordt B-categorie, waardoor er meer mogelijkheden voor clubs en teams ontstaan voor het (uit)lenen van spelers en het verplaatsen van wedstrijden;

-Vrije inschrijving vanaf de hoofdklasse en lager;

-Spelen in twee reeksen in de hoofdklasse en lager, waardoor herindelen mogelijk is.